مقالات مفید

گواهینامه کارفرمایی اداره کار

گواهینامه کارفرمایی اداره کار

گواهینامه کافرمایی اداره کار چیست؟ چه نفراتی باید اقدام به اخذ گواهینامه کارفرمایی کنند؟ برای اخذ گواهینامه کارفرمایی باید کجا مراجعه کرد؟ مدت زمان اخذ گواهینامه کارفرمایی اداره کار چقدر است؟ سایت آزمون برای اخذ گواهینامه کارفرمایی چیست؟
ممکن است شما نیاز به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت اداره کار داشته باشید. بنابراین یکی از مدارکی که اداره کار از شما درخواست می کند، ارائه گواهینامه کارفرمایی است. بنابراین سوالات بالا ممکن است برای شما وجود داشته باشد. ما توسط این مقاله می پردازیم به اینکه گواهینامه کارفرمایی اداره کار چیست و چگونه باید اقدام به اخذ این گواهینامه ها نمایید.

 

گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری چیست؟

شرکت های پیمانکار که در حوزه خدمات عمومی فعالیت می کنند برای حضور در مناقصه و اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی باید اقدام به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری نمایند. اخذ گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری مستلزم ارائه مدارک به اداره کار است تا شما را احراز صلاحیت و گواهینامه صلاحیت اداره کار برای شما صادر شود. 

گواهینامه صلاحیت پیمانکاران توسط اداره کار استان ها و برای مدت دو سال به نام شرکت پیمانکاری صادر می شود. برای اطلاعع از مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری پیشنهاد می شود مقاله "اخذ فوری گواهینامه صلاحیت کار" را مطالعه نمایید. یکی از مدارکی که از شما درخواست می شود گواهینامه کارفرمایی است. حال به این موضوع می پردازیم که کارفرمایان باید در چه دوره هایی شرکت کنند و چه کسانی باید اقدام به دریافت گواهینامه کارفرمایی نمایند.

 

گواهینامه کارفرمایی اداره کار:

شرکت های پیمانکار برای حضور در مناقصه باید اقدام به دریافت گواهینامه تایید صلاحیت اداره کار نمایند. برای دریافت گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری یکی از مدارک درخواستی گواهینامه دوره 38 ساعته کارفرمایی است. مدیرعامل شرکت متقاضی و کلیه امضاء کنندگان اسناد که در اساسنامه شرکت نام آنها درج شده باید اقدام به دریافت گواهینامه دوره 38 ساعته کارفرمایی کنند. دوره های 38 ساعته کارفرمایی به شرح زیر است.

1. دوره عمومی 38 ساعته کارفرمایی: این دوره برای مدیرعامل شرکت و کلیه صاحبان امضاء شرکت که در اساسنامه به آنها اشاره شده ضرورت دارد.

2. دوره تخصصی خدمات عمومی: چنانچه شرکت پیمانکار در حوزه خدمات عمومی توسط اداره کار رتبه بندی شود، مدیرعامل و صاحبان امضاء باید اقدام به دریافت گواهینامه دوره تخصصی خدمات عمومی نمایند.

3. دوره تخصصی تاسیسات: چنانچه شرکت پیمانکار در حوزه تاسیسات توسط اداره کار رتبه بندی شود، مدیرعامل و صاحبان امضاء باید اقدام به دریافت گواهینامه دوره تخصصی خدمات عمومی نمایند.

4. دوره تخصصی حمل و نقل عمومی: چنانچه حوزه فعالیت شما حمل و نقل داخلی و بین شهری است برای ورود به مناقصات دستگاه های اجرایی باید گواهینامه صلاحیت پیمانکاری اخذ نمایید که در حوزه حمل و نقل عمومی احراز صلاحیت شده باشید. پس بنابراین مدیرعامل شرکت و صاحبان امضاء باید دورخ تخصصی حمل و نقل عمومی را طی کرده و گواهینامه دوره کارفرمایی را دریافت کرده باشند.

5. دوره تخصصی تامین نیروی انسانی: اگر حوزه فعالیت شما در اساسنامه تامین نیروی انسانی است شما در این حوزه توسط اداره کار رتبه بندی می شوید. بنابراین صاحبان امضاء و مدیرعامل شرکت باید در این دوره ها شرکت نمایند.

6. دوره تخصصی حفاظتی: دوره تخصصی حفاظتی برای مدیران و صاحبان امضاء شرکت هایی الزامی است که در این حوزه توسط اداره کار رتبه بندی شده اند.

7. دوره تخصصی فضای سبز: اگر حوزه فعالیت شما نگهداری از فضای سبز است شما در این گروه شغلی رتبه بندی می شوید. بنابراین توسط مدیرعامل و صاحبان امضاء اقدام به دریافت گواهینامه کارفرمایی در این حوزه اقدام نمایید.

8. دوره تخصصی چاپ و تکثیر: گواهینامه کارفرمایی برای شرکت ها و چاپخانه هایی که در حوزه چاپ و تکثیر احراز صلاحیت شده اند ضرورت دارد.

9. دوره تخصصی پذیرایی و طبخ و توزیع غذا: مدیرعامل و صاحبان امضاء شرکت باید در این دوره شرکت نمایند و اقدام به دریافت گواهینامه کارفرمایی نمایند.

ممکن است در اساسنامه شما به چند موضوع اشاره شده باشد و شما در تمامی این موضوعات موفق به دریافت رتبه اداره کار شوید. بنابراین باید در تمامی دوره های احراز صلاحیت شده شرکت نمایید و اقدام به دریافت گواهینامه کارفرمایی اداره کار نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

برای حضور در دوره کارفرمایی باید کجا مراجعه کنیم؟

اغلب متقاضیان گواهینامه کارفرمایی برای حضور در دوره ها سوال دارند که از کجا باید شروع کنند و برای دریافت گواهینامه کارفرمایی به کجا مراجعه کنند. مدیرعامل و صاحبان امضاء ابتدا باید اقدام به احراز هویت و دریافت کد احراز هویت نمایند. سپس وراد سایت https://kardan.mcls.gov.ir/ شوید. سپس از طریق دفاتر انجمن باید دوره های احراز صلاحیت شده را انتخاب و در دوره شرکت نمایید.

شما می توانید به صورت همزمان و با پرداخت هزینه مربوطه طی چند دوره شرکت نمایید. بنابراین هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. دوره ها به صورت آنلاین و از طریق سایت برگزار شده و آزمون به صورت آنلاین و از طریق سایت انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت ارتباط بگیرید.

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند