مقالات مفید

خرید گواهینامه ایزو 9001

خرید ایزو 9001

خرید گواهینامه ایزو 9001 به سازمان ها کمک می کند تا اطمینان حاصل شود محصولات یا خدماتی که از تامین کنندگان مختلفی خریداری می کنند به طور کامل نیازهای آنها را برآورده می کند تا بتواند رضایت مشتریان را برآورده کنند. اختلال و هزینه برای سازمان شما ناشی از مشکلات تامین کننده می تواند بر مشتریان و نتیجه نهایی شما تأثیر بگذارد. بنابراین، وجود فرآیندهایی که از مشکلات جلوگیری می کند و ثبات را در زنجیره تامین شما فراهم می کند، تمرکز اصلی سیستم مدیریت کیفیت ISO شما (QMS) است.

با یک استراتژی موفق، می‌توانید عملیات خود را برای مطابقت با استانداردهای صنعت پیش ببرید و از مسائل پیچیده انطباق در آینده جلوگیری کنید. همانطور که نیازهای حیاتی صنعت خود را دنبال می کنید، باید فرآیندهایی آماده برای رفع نیازهای عملیاتی و پیمایش یکپارچه نیازهای تجاری خود داشته باشید. نحوه نزدیک شدن به الزامات خرید ایزو 9001  را در نظر بگیرید و بیشترین ارزش را از QMS کسب و کار خود دریافت کنید.

 

بیشتر بخوانید: هزینه دریافت ایزو 9001.

 

کنترل آنچه تحت کنترل مستقیم شما نیست:

تعجب آور است که از سمت تامین کننده چندین بار با مشکل مواجه شوید. ممکن است پس از بررسی این مشکلات از سمت شما باشد. در حالی که عملیات تامین کنندگان شما تحت کنترل مستقیم شما نیست، قدرت خرید شما می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تامین کنندگانی که با آنها تجارت می کنید و چگونه نیازهای شما را برآورده می کنند، به شما بدهد. این تأثیر با درک روشنی از نیازهای شما در مورد مواد و خدمات خریداری شده شروع می شود. سپس این نیازها باید به معیارهایی برای انتخاب تامین کنندگان و الزامات برای برآورده شدن آنها تبدیل شوند. بدون این وضوح، نه شما و نه تامین‌ کنندگانتان نمی‌دانید چه انتظاری داشته باشید، که به ناچار منجر به مشکلاتی در مسیر خواهد شد.

الزامات ISO 9001 برای خرید (بخش 8.4) فرآیندهای اساسی را مشخص می کند که شما و تامین کنندگان شما را در یک صفحه قرار می دهد. سپس ایزو QMS شما با تقویت فرآیندهای خرید خود برای بهبود اطلاعاتی که تأمین‌ کنندگان برای برآورده کردن نیازهای شما به آنها تکیه می‌کنند، شروع می‌شود. سپس، کنترل هایی برای نظارت بر عملکرد تامین کننده و انجام اقدامات اصلاحی، در صورت نیاز، اعمال می شود. با ایجاد رویه‌های داخلی قوی برای خرید، به راحتی می‌توانید تأثیر لازم برای اطمینان از کیفیت وارد شدن به بارانداز را اعمال کنید.

الزامات خرید ایزو 9001:

هنگامی که قصد خرید ایزو 9001 را دارید، باید برخی از اطلاعات مهم را در ذهن داشته باشید تا آنچه را که برای کسب و کار خود نیاز دارید به دست آورید. مهم است که اطمینان حاصل کنید که از محصول به درستی استفاده می کنید تا بیشترین ارزش را برای خرید خود داشته باشید. با هر مرحله از فرآیند، شما می خواهید از اهداف خود آگاه باشید و گزینه های خود را به طور انتقادی ارزیابی کنید.

برای کمک به رشد و موفقیت سازمان خود، به محصولی نیاز دارید که به طور یکپارچه با نیازهای عملیاتی منحصر به فرد شما کار کند. شما باید اطمینان حاصل کنید که محصولی که خریداری می کنید با مقررات مطابقت دارد و در عین حال برنامه های شما را نیز مناسب می کند. طبق استانداردهای ISO 9001، برای خرید یک محصول کاملاً سازگار، باید برخی از الزامات کلیدی را رعایت کنید.

الزامات خرید با این شناخت شروع می شود که شرکت شما مسئول اطمینان از اینکه محصولات خریداری شده با معیارهای تعیین شده در ایزو 9001 مطابقت دارند، شروع می شود.

برای انجام این کار، کنترل‌ هایی را برای تامین‌ کنندگان و محصول خریداری‌ شده‌تان ایجاد می‌کنید که بر اساس این که چگونه محصول عرضه‌ شده ممکن است بر محصولات ویا خدمات ارائه‌ شده به مشتری شما تأثیر بگذارد، مناسب است. اگر یک قطعه تامین شده حیاتی باشد، کنترل بیشتری نسبت به زمانی که یک قطعه برای کیفیت خروجی شرکت شما اهمیت کمتری دارد، اعمال خواهید کرد.

این کنترل با انتخاب تامین کنندگانی شروع می شود که برای برآورده کردن نیازهای مشتریان خود به آنها وابسته هستید. شما فرآیندهایی را برای تامین کنندگان واجد شرایط اولیه بر اساس معیارهای مناسب مانند هزینه، کیفیت و الزامات تحویل اجرا خواهید کرد. معیارهایی که ایجاد می کنید باید برای کسب و کار شما منطقی باشد.

 

بیشتر بخوانید: استاندارد های مدیریت کیفیت چیست؟

 

ارتباط کلید است
نحوه ارتباط شما با تامین کنندگان تاثیر مستقیمی بر توانایی آنها در برآوردن نیازهای شما دارد. الزامات خرید مستند شما، هدفی را که باید هنگام ارائه محصولات یا خدمات خود به آن برسند، مشخص می کند. دقت، وضوح و سطح جزئیات ارائه شده در اسناد خرید شما باید از طریق فرآیندهای اداری داخلی خوب تضمین شود.
شما باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شفافی را در اختیار تامین کنندگان خود قرار می دهید. بخش 8.4.3 بیان می کند که شما باید الزامات زیر را اعلام کنید:
- فرآیندها، محصولات و خدمات مورد نیاز.
- شایستگی.
- تعامل با سازمان شما.
- کنترل و نظارت بر عملکرد ارائه دهنده خارجی توسط سازمان شما.
- فعالیت‌های تأیید یا اعتبارسنجی برای انجام در محل یک ارائه‌ دهنده خارجی.
در سفارشات خرید یا سایر اسناد، مطمئن شوید که جزئیات به اندازه کافی محصول یا خدمات مورد نیاز شما را توصیف می کند، از جمله مشخصات فنی، الزامات بسته بندی و تحویل و الزامات ویژه برای فرآیندهای داخلی تامین کننده شما. باز هم، بسته به نوع محصول یا خدمات خریداری شده، اطلاعات شامل جزئیات بیشتر یا کمتری خواهد بود. رویه داخلی شما باید اطمینان حاصل کند که تمام اطلاعات خرید قبل از ارسال به تامین کننده شما بررسی می شود.

 

یک رویکرد گام به گام برای خرید ایزو 9001:

همانطور که برای اجرای فرآیند خرید مطابق با ایزو 9001 آماده می شوید، ممکن است بخواهید این فرآیند شش مرحله ای را دنبال کنید:
مرحله 1. معیارهایی را برای تامین کنندگان تعریف کنید
در نظر بگیرید که بر چه اساسی تامین کنندگان خود را انتخاب می کنید یا حداقل الزامات را باید برآورده کنند. برنامه ای برای ارزیابی تامین کنندگان، تأیید انطباق آنها با الزامات، و اطمینان از اینکه آنها از هر معیاری که شما تعیین می کنید پیروی می کنند، تهیه کنید.
مرحله 2. تامین کنندگان فعلی را ارزیابی کنید
کدام یک از تامین کنندگان فعلی شما حداقل نیازهای شما را برآورده می کنند و کدام یک نیاز به بهبود دارند تا واجد شرایط بمانند؟ فهرست معیارهایی که برای ارزیابی تامین کنندگان خود ایجاد کرده اید به شما کمک می کند تا تعیین کنید که تامین کنندگان فعلی شما چگونه با استانداردها اندازه گیری می کنند.
مرحله 3. ایجاد فرآیند صلاحیت برای تامین کنندگان جدید
چگونه تامین کنندگان جدید را شناسایی، ارزیابی و واجد شرایط می کنید؟ این مدارک چگونه ثبت خواهند شد؟ یک استراتژی واضح برای واجد شرایط بودن تامین کنندگان جدید ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها همچنان هر معیاری را که شما تعیین کرده اید برآورده می کنند.
مرحله 4. فرآیند نظارت بر عملکرد تامین کننده را تنظیم کنید
بهترین راه برای ردیابی عملکرد تأمین‌ کننده، از جمله اینکه چه کسی داده‌ها را بررسی می‌کند و چه زمانی اقدام خواهد شد، بیابید. نحوه نظارت و پیگیری عملکرد را تعیین کنید و پرسنل مورد اعتماد را برای بررسی داده ها و پیگیری هرگونه سؤال، ملاحظات یا مراحل اقدام تعیین کنید.
مرحله 5. فرآیند ارتباط خرید را مرور کنید
الزامات شما برای تامین کنندگان شما چگونه مستند شده است؟ چگونه مطمئن می شوید که دقیق، واضح و با جزئیات کافی برای اطلاع رسانی آنچه که سفارش داده شده است؟ ارتباطات خود با تامین کنندگان را از دیدگاه مخاطبان خود بررسی کنید و اثربخشی اسناد خود را در جزئیات سفارشات و استانداردها ارزیابی کنید.
مرحله 6. فرآیند تأیید محصول خریداری شده را مرور کنید
چه رویه هایی برای تأیید دریافت آنچه سفارش داده اید مورد نیاز است؟ چه زمانی ممکن است برای تأیید یک حمل و نقل نیاز به بازدید از تأسیسات تأمین کننده باشد؟ پروتکلی را تنظیم کنید که از آن پیروی می کنید تا مطمئن شوید محصولاتی که سفارش می دهید مطابق با استانداردهایی هستند که تعیین کرده اید.
برای بسیاری از سازمان‌ها، رساندن فرآیندهای خرید به استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001، سرمایه‌ گذاری زمان و تلاشی است که باید در یک برنامه زمانی شلوغ قرار گیرد. این تلاش از ابتکار سیستم ایزو شما حمایت می کند و منجر به وقفه های کمتر و هزینه های غیرضروری ناشی از عملکرد ضعیف تامین کننده می شود.

 

بیشتر بخوانید: تفاوت AS9100D با ایزو 9001 چیست؟

 

بهینه سازی خرید ایزو 9001 با راه حل های اصلی کسب و کار:
در ایران گواه، ما راه‌ حل‌های قابل اعتمادی را ارائه می‌کنیم تا به شما کمک کنیم تا نیازهای کلیدی کسب‌ وکارتان را دنبال کنید. با تخصص گسترده در صنعت، ما منابع و راهنمایی های قابل اعتمادی را برای کمک به کسب و کار کوچک شما در جهت یابی نیازمندی های پیچیده ISO 9001 ارائه می دهیم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر هستید، همین امروز از ما درخواست کنید. ما می توانیم مسیر خرید گواهینامه ایزو 9001 را برای شما تسهیل کنیم.

021-46135223
021-46135741
021-46134156

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند