مقالات مفید

HSE اداره کار چیست؟ 46134156-021

HSE اداره کار چیست؟

گواهینامه HSE اداره کار چیست و چگونه می توان این گواهینامه را دریافت کرد. این معمولاً سوال غالب شرکت های پیمانکاری برای اخذ این گواهینامه است. پیمانکاران مخصوصاً شرکت هایی که تازه تاسیس شده اند زمانی که وارد مناقصه می شوند از آنها گواهینامه HSE اداره کار درخواست می شود. مدیران شرکت های پیمانکاری عموماً نمی دانند گواهینامه HSE اداره کار چیست و برای اخذ این گواهینامه باید کجا مراجعه کنند. شرکت ایران گواه توسط مقاله "HSE اداره کار چیست؟" به چالش های متقاضیان می پردازد. ما لینک هایی در این مقاله مکتوب کرده ایم که شما می توانید توسط لینک های فوق دسترسی داشته باشید به فرآیند دریافت گواهینامه HSE اداره کار و مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه HSE اداره کار. پس با ما همراه شوید.

گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری همان گواهینامه HSE اداره کار است که توسط اداره کار استان ها برای مدت دو سال صادر شده و در اختیار پیمانکاران قرار می گیرد. اداره کار استان ها طی بازرسی هایی که از پروژه های فعال شرکت ها انجام می دهد  توان ایمنی و توان فنی متقاضیان را بررسی می کند و در صورت تکمیل بودن مستندات و مدارک همچنین مثبت بودن گزارش بازرس گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی را برای پیمانکاران صادر می کند. بنابراین یکی از موضوعات پیمانکاران برای اخذ گواهی HSE اداره کار معرفی پروژه فعال می باشد.

ممکن است برای شما این سوال باشد که مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی چیست؟ لطفاً مقاله زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی اداره کار.

 

معمولاً پیمانکاران برای حضور در مناقصه و تکمیل مدارک و مستندات زمان کافی برای اخذ گواهینامه HSE اداره کار ندارند. بنابراین نیاز دارند خیلی فوری اقدام به اخذ این گواهینامه کنند. چنانچه نیاز فوری به اخذ گواهی HSE اداره کار دارید پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: اخذ فوری گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران.

 

چنانچه شرکت شما پروژه فعال برای معرفی ندارد و نیاز به گواهینامه HSE اداره کار دارد، شما می توانید توسط اداره کار استان خود اقدام به اخذ نامه موقت حضور در مناقصه داشته باشید. فرآیند دریافت نامه موقت حضور در مناقصه توسط مقاله زیر اطلاع رسانی شده است.

بیشتر بخوانید: نحوه ی دریافت گواهینامه موقت صلاحیت ایمنی از اداره کار چگونه است؟

 

 

سوال و پاسخ در مورد گواهینامه HSE اداره کار:

پیش نیاز جهت اخذ گواهی HSE اداره کار چیست؟ گواهینامه HSE اداره کار همانند مدرک فوق لیسانس است. بنابراین، برای دریافت مدرک فوق لیسانس باید دارای مدرک لیسانس باشید. پیمانکاران با توجه به حوزه فعالیتی که دارند برای اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی باید دارای پیش نیاز باشند. پیش نیاز برای شرکت های فنی مهندسی گواهینامه صلاحیت پیمانکاری (رتبه پیمانکاری) از سازمان برنامه و بودجه و برای شرکت های خدماتی گواهینامه صلاحیت اداره کار که توسط اداره کار استان ها صادر می شود، می باشد.

برای اخذ گواهینامه HSE ایمنی باید کجا مراجعه کرد؟ متولی صدور گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی اداره کار استان ها می باشد. بنابراین متقاضیان با توجه به ثبت آدرس در اساسنامه باید به استان محل ثبت شده مراجعه کنند. این یعنی اینکه اگر استان ثبت شرکت شما مثلاً اصفهان است باید از اداره کار استان اصفهان اقدام کنید.

مدت زمان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی چقدر است؟ گواهینامه HSE اداره کار دارای 2 سال اعتبار است که پیمانکاران موظف هستند سالیانه اقدام به بروزرسانی اطلاعات در پرتال جامع روابط کار نمایند و بعد از دوسال اقدام به تمدید گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی.

مدت زمان اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی چقدر است؟ از زمان تکمیل مدارک چنانچه توسط ایران گواه اقدام به اخذ نمایید حدود یک ماه کاری زمانبر می باشد.

آیا کلیه لیست بیمه باید دوره 8 ساعته کارگری را بگذرانند؟ در صورتی که لیست بیمه دفتر مرکزی بیش از 10 نفر باشند، بله - هم لیست بیمه دفتر مرکزی و هم لیست بیمه پیمان باید دوره های 8 ساعته کارگری را بگذرانند.

آیا مسئول ایمنی برای کارگاه های زیر 10 نفر الزامی است؟ با توجه به دستورالعمل جدید اداره کار کلیه شرکت ها برای اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی باید مسئول ایمنی معرفی کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند