مقالات مفید

ایزو 9001، فرآیند صدور گواهینامه

ایزو 9001، فرآیند صدور گواهینامه

استاندارد ایزو 9001، شناخته شده ترین و محبوب ترین استاندارد مدیریت کیفیت در جهان، می تواند به سرعت با حداقل سرمایه گذاری اجرا شود. این راهنمای 5 مرحله ای نحوه دریافت گواهی را به روشی معنادار توضیح می دهد. ما نشان می دهیم که چگونه دریافت گواهینامه ایزو را برای شما آسان کنیم و چگونه کسب و کار خود را همزمان بهبود بخشیم.

برای دریافت گواهینامه ISO 9001، شرکت شما باید یک سیستم مدیریت کیفیت مطابق با ISO 9001 راه اندازی کند، تأیید کند که کار می کند و سپس توسط یک ثبت کننده شخص ثالث مورد بازرسی قرار گیرد. دلهره آور به نظر می رسد، اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم یا همه این کارها را برای شما انجام دهیم.

 

بیشتر بخوانید: خرید گواهینامه ایزو 9001 چگونه است.

 

چگونه می توانیم گواهینامه ایزو 9001 دریافت کنیم؟

چند راه مختلف برای انجام آن وجود دارد. عواملی مانند فوریت، بودجه و در دسترس بودن کارکنان را در نظر بگیرید تا بهترین رویکرد اجرایی را برای شرکت خود تعیین کنید:

- نوع فعالیت خود را مشخص کنید

تعریف نوع فعالیت شرکت ها برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 بسیار حیاتی است. هر شرکت با توجه به حوزه فعالیت خود می بایست اقدام به تعریف خط مشی کیفیت نماید، چارت سازمانی خود را تعریف کند و اقدام به ایجاد مستندات سیستم مدیریت کیفیت نماید. بنابراین در اولین قدم نوع فعالیت شرکت خود را تعریف کنید.

- استخدام مشاور ایزو

چنانچه شما نیاز دارید که مستندات سیستم مدیریت کیفیت (QMS) در مجموعه شما ایجاد شود دو مسیر پیش رو دارید. ممکن است شما یک واحد QC در مجموعه خود ایجاد کرده باشید. بنابراین با دانلود مستندات ایزو 9001 می توانید اقدام به مستند سازی الزامات استاندارد ایزو 9001 نمایید. شما می توانید از مشاوره مجموعه ایران گواه جهت مستند سازی به صورت رایگان بهره مند شوید.

ممکن است شما یک واحد کوچک تجاری باشید و فرآیندهای خیلی پیچیده ای نداشته باشید. بنابراین، با کمک از یک مشاور ایزو به راحتی می توانید الزامات سیستم مدیریت کیفیت را در مجموعه خود ایجاد کنید. ما می توانیم مشاور شما جهت اخذ گواهینامه ایزو 9001 باشیم و در مدت زمان کوتاهی گواهینامه ایزو 9001 را برای شما دریافت کنیم.

اگر به اخذ فوری گواهینامه ایزو 9001 نیاز دارید، اما نمی توانید اقدام به پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو 9001  نمایید، برون سپاری پروژه صدور گواهینامه ISO 9001 به ما، رویکرد ایده آلی است. ما تمام کارها را انجام می دهیم و یک سیستم ISO موثر راه اندازی می کنیم که کارایی عملیات شما را بهبود می بخشد. خدمات کامل گواهینامه ISO 9001 ما حتی گواهینامه موفقیت آمیز را تضمین می کند.

- ممیزی جهت تایید مستندات ایجاد شده

مرجع صادرکننده گواهینامه ایزو 9001 باید مطمئن شود که تنظیم فرآیندهای خاص و توسعه طرح ایجاد سیستم مدیریت کیفیت به درستی در شرکت ایجاد شده است. بنابراین یک ممیزی از شرکت شما توسط بازرس مرجع صدور گواهینامه ایزو انتخاب شده انجام می شود. ممکن است ممیزی برای شما زمان بر باشد و شما نیاز فوری به دریافت گواهینامه ایزو 9001 داشته باشید. ما می توانیم این فرآیند را به سرعت برای شما انجام دهیم و به راحتی می توانید اقدام به اخذ گواهینامه ایزو 9001 نمایید.

 

چقدر زمان می برد گواهینامه ایزو 9001 دریافت کنیم؟

این سوال اغلب متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو است. اینکه مدت زمان صدور گواهینامه ایزو 9001 چقدر است؟

این موضوع بستگی به نوع فعالیت شرکت ها، بزرگی یا کوچکی کسب و کار، انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو، سطح اعتباری مرجع صدور ایزو همینطور سطح سخت گیری مرجع صدور برای صدور گواهینامه ایزو 9001 است. معمولاً شرکت های پیمانکاری برای حضور در مناقصات زمان زیادی برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 ندارند. آنها نیاز دارند طی مدت 3 الی 4 روز کاری گواهینامه را دریافت و بارگذاری نمایند تا بتوانند به مناقصه ورود داشته باشند. بنابراین، ما می توانیم خیلی سریع گواهینامه ایزو 9001 معتبر را برای شما دریافت کنیم. ممکن است شما به یک گواهینامه ایزو 9001 معتبر و بین المللی نیاز داشته باشید. این ممکن است بین 3 الی 4 هفته کاری زمان بر باشد.

برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 با ما در تماس باشید.

 

بیشتر بخوانید: اعتبار سنجی مرجع صدور گواهینامه ایزو چگونه است؟

 

هزینه دریافت گواهینامه ایزو 9001 چقدر است؟

هزینه دریافت گواهینامه ایزو 9001 موضوع مهمی برای متقاضیان است. شما برای اخذ ایزو 9001 که توسط مراجع بین المللی صادر می شود حداقل باید 150 دلار هزینه کنید و چنانچه نیاز به گواهینامه ایزو دارید برای حضور در مناقصه می توانید با خزینه بین 600000 الی 1000000 میلیون تومان این گواهینامه را دریافت کنید. سطح اعتبار مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو خیلی مهم است و هر شرکتی با توجه به اینکه چقدر اعتبار دارد هزینه متفاوتی را برای صدور ایزو 9001 درخواست می کند.

هنگام صدور گواهینامه ISO 9001 دو هزینه متمایز وجود دارد: راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت و ممیزی گواهینامه توسط یک ثبت کننده شخص ثالث.

شرکتهایی که از ایران گواه گواهینامه گرفته اند